Ogólnopolska Kampania: „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Naukowcy i praktycy zgodnie twierdza, że czytanie dziecku na głos uczy je języka i myślenia, rozwija pamięć i wyobraźnię, przynosi ̨ wiedze  i wzorce dobrych zachowań, wzmacnia samoocenę. Czytanie małemu dziecku stymuluje jego umysł i buduje skojarzenie czytania z przyjemnością, pozwala mu zrozumieć siebie i świat. Buduje wieź z rodzicem, pozwala wspólnie przeżywać przygody dyskutować o tym, jakie są konsekwencje naszych słów   i czynów, jak odróżnić dobro od zła. Nie ma wątpliwości, że czytanie przynosi wiele korzyści i jest wspaniałą inwestycją, która będzie procentować przez całe życie dziecka. Bardzo ważne, by zacząć czytać dziecku jak najwcześniej. Czas przedszkola to idealny moment. Mózg przedszkolaka intensywnie się rozwija i ważne jest, by nauczył sie przetwarzać tekst czytany.
Tę prawdę znamy, ale coraz częściej, w codziennej gonitwie o niej zapominamy. I niestety, nie przekazujemy jej naszym dzieciom !  Przeciętny nastolatek zamiast poczytać woli iść do kina lub włączyć komputer. Wiele polskich dzieci nie rozumie tego, co czyta. To efekt bardzo małej wprawy. Dzieci po prostu nie czytają ! Na alarm biją nauczyciele  i psychologowie, organizowane są różne akcje mające na celu uświadomienie, jak ważną rolę pełni w naszym życiu książka. Wielu rodziców, niestety, nie ma czasu, aby poczytać dzieciom. A szkoda by było, byśmy zapomnieli bajki
o „ Czerwonym Kapturku” czy „ Królewnie Śnieżce”.
Do ogólnopolskiej kampanii: „Cała Polska czyta dzieciom”, której celem jest zachęcanie dzieci do częstego obcowania z książką, do czytania książek wspólnie z rodzicami, dorosłymi włączyło się przedszkole we Wrzosowej.
Obserwowanie dorosłych przy czytaniu książek jest czynnikiem pobudzającym dzieci do samodzielnego czytania, dlatego też:

Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych    i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom !

Terminy spotkań z przedszkolakami:

Stowarzyszenie Razem dla Wrzosowej – wtorek 13:00

• 24 XI, 15 XII, 19.I, 9 II, 15 III, 19 IV, 17 V, 14 VI 2016 r.

Pani Monika Ślęzak
Absolwenci Szkoły Podstawowej we Wrzosowej – środa 12:30

• 18 XI, 16 XII, 20 I, 10 II, 16 III, 20 IV, 18 V 2016 r.

Julia Woźniak, Klaudia Ujma, Patrycja Szyda, Magdalena Goldsztajn,  Zuzanna Karpińska, Paulina Machniak – Piec, Julia Kołodziej

Instruktor programu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

„ Ratujemy i uczymy ratować” – czwartek 9.30

• 10 XII 2015 r. , 11II 2016 r. , 12 V 2016 r.

Renata Sośnica
Członkowie Zespołu Wrzosowianie - piątek 12.30

• 30 X, 27 XI, 18 XII, 29 I, 12 II, 18 III, 29 IV, 20 V, 17 VI 2016 r.

Natalia Kisiel, Olga Kamińska

Śniadanie: 1zł