Ogólnopolska Kampania: „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Naukowcy i praktycy zgodnie twierdza, że czytanie dziecku na głos uczy je języka i myślenia, rozwija pamięć i wyobraźnię, przynosi ̨ wiedze  i wzorce dobrych zachowań, wzmacnia samoocenę. Czytanie małemu dziecku stymuluje jego umysł i buduje skojarzenie czytania z przyjemnością, pozwala mu zrozumieć siebie i świat. Buduje wieź z rodzicem, pozwala wspólnie przeżywać przygody dyskutować o tym, jakie są konsekwencje naszych słów   i czynów, jak odróżnić dobro od zła. Nie ma wątpliwości, że czytanie przynosi wiele korzyści i jest wspaniałą inwestycją, która będzie procentować przez całe życie dziecka. Bardzo ważne, by zacząć czytać dziecku jak najwcześniej. Czas przedszkola to idealny moment. Mózg przedszkolaka intensywnie się rozwija i ważne jest, by nauczył sie przetwarzać tekst czytany.
Tę prawdę znamy, ale coraz częściej, w codziennej gonitwie o niej zapominamy. I niestety, nie przekazujemy jej naszym dzieciom !  Przeciętny nastolatek zamiast poczytać woli iść do kina lub włączyć komputer. Wiele polskich dzieci nie rozumie tego, co czyta. To efekt bardzo małej wprawy. Dzieci po prostu nie czytają ! Na alarm biją nauczyciele  i psychologowie, organizowane są różne akcje mające na celu uświadomienie, jak ważną rolę pełni w naszym życiu książka. Wielu rodziców, niestety, nie ma czasu, aby poczytać dzieciom. A szkoda by było, byśmy zapomnieli bajki
o „ Czerwonym Kapturku” czy „ Królewnie Śnieżce”.
Do ogólnopolskiej kampanii: „Cała Polska czyta dzieciom”, której celem jest zachęcanie dzieci do częstego obcowania z książką, do czytania książek wspólnie z rodzicami, dorosłymi włączyło się przedszkole we Wrzosowej.
Obserwowanie dorosłych przy czytaniu książek jest czynnikiem pobudzającym dzieci do samodzielnego czytania, dlatego też:

Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych    i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom !